Давно минулі часи, коли вишиванки можна було побачити тільки в музеях або на концертах народних танців. Популярні та модні вишиті сорочки сучасні українці всіх вікових категорій носять і до офісу, на прогулянку, і на свято.

ЗВишиванка чоловічі та жіночі фотовичайно, що при такій популярності купити вишиванку не важко – салонів та магазинів, де вони продаються – безліч, а Інтернет магазин Укргламур взагалі пропонує вишиванки на будь – який смак. Щоб переглянути наш асортимент вишиванок перейдіть за посиланням – http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/.

При покупці вишиванки варто врахувати один досить делікатний момент. За технологією виробництва вишивка може бути ручною – тобто вишиватися безпосередньо майстринею за допомогою голки та машиною, де візерунок наноситься за допомогою вишивальної машині. Звичайно, що кропітка праця вишивальниці, що вимагає багато вміння, часу, терпіння, коштує значно дорожче за роботу машини.

Ще зовсім недавно такого питання взагалі не існувало, бо тільки сліпий міг сплутати роботу машини з роботою майстрині. Але зараз ситуація змінилася – прогрес машинної вишивки зробив значний ривок і часто ручну вишивку не просто відрізнити від машинних аналогів. То як не сплутати і не переплатити?

Відмінності машинної та ручної вишивки

Обираючи вишиванку, зверніть увагу на кількість ниток з лицьового та зворотного боку тканини. Вишивальниця, що працює голкою користується однією ниткою Машина – двома – частіше кольоровою з лиця та білою на виворотному боці. Голка з кольоровою ниткою спускається на тканину та підхоплює другу, білу. Наявність на звороті другої нитки – вірна ознака, що ви маєте виріб з машиною вишивкою, тож і вартість його має бути відповідна.

Якщо вишиванка вишита гладдю (дуже поширений спосіб вишивання), то при ручному вишиванні нитки товстіші, довжина стіжків може трохи коливатися. Ознаки машинної вишивки: нитки значно тонкіші, лягають в рівний настил, краї стіжків абсолютно рівні. Важливим доказом. Що працювала машина є наявність або другої нитки на звороті, або підкладочного матеріалу.

Якщо йдеться про вишиванки, зроблені хрестом, гладдю – розрахунком тощо, то машинну роботі можна відрізнити за абсолютно однаковими розмірами хрестів та стіжків.

Ще одна важлива прикмета, за якою дуже легко не впасти в оману, та виявити технологію вишивки: наявність перетяжок на лицьовому боці сорочки. Коли працює майстриня вручну, то всі перетяжки в орнаменті (а без них жоден узор не може обійтися) виводяться на зворотний бік виробу.

Поради надав інтернет магазин вишиванок та українського одягу – http://ukrglamour.com.ua/