Давайте згадаємо, як нас вчили читати. Або згадаймо, як вчили читати або педагоги ваших маленьких дітей. В принципі, існує всього два методу навчання читанню. Виділяють і третій, що поєднує в собі два перших методу.

«Зоровий метод»

Дитині показують якісь картинки. Наприклад, це може бути картинка з зображенням собаки і з підписом внизу — «собака». Потихеньку дитина починає співвідносити певну картинку з певним словом. Дитині демонструють картинку і проговорюють слово до тих пір, поки він не співвіднесе їх більш або менш по складах. Потім йому кажуть: «Давай пробуй читати «про себе».

«Звуковий метод»

Дитину спочатку знайомлять з алфавітом і зі звуками. Йому пояснюють, що є буква «а», яка позначає звук [а], є літера «б», що позначає звук [бе], і так далі. У чому особливість цього методу? Наприклад, навчаючи дитину читати слово «мама», йому спочатку показують букви «м», «а», «м», «а». І він читає слово як [ме] [а] [ме] [а]. Далі педагог чи людина, яка навчає дитину, працює над тим, щоб він навчився співвідносити склади, тобто щоб дитина розуміла, що «ма» — це не окремі елементи, а єдиний склад «ма». Так він починає читати по складах. Після того як дитина доводить цей навик до досконалості, йому говорять, що необхідно читати про себе.

Третій метод поєднує в собі підходи зорового і звукового методів. Коли дитина в дошкільному віці 5-7 років починає читати по складах і ніби як розуміти прочитане, йому велять читати про себе. Він починає читати, не проговорюючи вголос текст. І вважається, що в цей момент дитина навчилася читати. За час шкільного навчання у дитини кілька разів перевіряють техніку читання. В третьому класі, наприклад, вона досягає близько 120 слів на хвилину.

Іноді потрібно вчити дітей в ігровій фрмі, наприклад на компьютері можна пограти в ігри для дівчат http://miniigri.net/2660-naryazhaem-skazochnyh-geroin-v-onlayn-igrah.html, існує дуже багато цікавих та пізнавальних онлайн ігор для дітей.

Це вважається чудовим результатом, на якому можна зупинитися. І фактично в цей час все навчання читання, одному з найважливіших навичок в житті, для дитини закінчується. Як говорить один з найвідоміших і, на мою думку, кращих експертів по скорочитанню на Заході Тоні Бьюзен, фактично це те ж саме, що навчити дитину повзати і вважати, що рухатися він уже навчився. Але ж є й інші способи пересуватися: крокувати, бігати, танцювати і т. д.

Про них дитина не буде мати ніякого поняття. Природно, виростаючи, людина читає повільно. Навичка швидкого і приємного читання з хорошим розумінням прочитаного у нього не вбудований. Однією з причин по якій діти не люблять читати, є те, що вони просто не вміють правильно читати.

А коли ти не умієш щось правильно, добре і якісно робити, навряд чи це може доставляти задоволення і викликати бажання робити знову і знову.