З кожним роком стає все більше людей, що страждають залежністю від різних препаратів та речовин. У цій групі, на жаль, велике місце займають підлітки та молодь. Групою ризику прийнято вважати саме підлітків, а наркозалежність та алкоголізм серед них особливо тяжкі.

Щоб виявити чи є вміст заборонених наркотичних речовин в організмі людини достатньо провести тест на наркотики. Думка, що того хто страждає наркоманією видно неозброєним поглядом помилкова. Темні кола під очима, запалі щоки і відсутній погляд,та сліди від внутрішньовенних ін'єкцій - це ознаки наркомана, що вже тривалий час приймає наркотичні речовини. Тест на наркотики допомагає визначити залежність людини на перших етапах, а це значить, йому може бути надана своєчасна допомога. Одноразові тести або так звані експрес-тести на наркотики, дозволяють визначити наявність заборонених препаратів в організмі в домашніх умовах, не застосовуючи будь-якого спеціального обладнання. При цьому такі тести дають досить точні результати.

Випускаються експрес-тести на наркотики декількох видів: для визначення одного або декількох типів речовин. Похибка внутрішнього контролю експрес-тестів при тестуванні складає від 0,2% до 8%. Експрес-тест на наркотики отримав широке застосування не тільки в медичних установах, а й у домашніх умовах завдяки простоті використання та високої точності результатів. Використовуючи такі тести, можна не витрачати час на здачу лабораторних аналізів. Вони допоможуть розвіяти страхи і сумніви, а також своєчасно звернутися за допомогою і отримати ефективне лікування наркотичної залежності. Спосіб застосування експрес-тесту дуже простий: досить лише на декілька секунд опустити смужку в сечу до позначеної лінії і через 5 хвилин побачити результат. Головна перевага таких тестів - це їх здатність виявити наявність наркотику в організмі людини навіть через 5 діб після їх вживання. Тест на вживання наркотичних речовин буває моно (для одного виду) і мульти, що містить три або п'ять смужок для декількох видів наркотиків.

Наразі наркоманія - це величезна проблема нашого суспільства. При проблемі такого роду шансів на успіх стає більше, якщо своєчасно звернутися до лікаря або в реабілітаційний центр для наркоманів. Але справа в тому, що наркозалежність ретельно приховується, і тому оточуючі, в тому числі і рідні люди, дізнаються про проблему найчастіше, коли видно вже всі ознаки.