Напевно кожний, кому запропонували стати хрещеним батьком чи мамою задумувався над тим, що подарувати малюкові. В даній статті ми розповімо, що саме потрібно дарувати хрещеним батькам своїх хрещеникам.

Що прийнято дарувати хрещеним мамам

На хрещення хресна мама хрещеникам може подарувати мірну ікону з образом святого покровителя, або лик Ангела Охоронця. Особливо актуальним цей подарунок буде для хрещениці.

Що являє собою мірна ікона? Це святий образ, висота якого дорівнює зросту дитинки при народженні. Вона виготовляється на спеціальній іконописній дошці. Мірна ікона буде все життя оберігати і допомагати малюку. Вибрати мірну ікону під старовину для своїх хрещеників Ви можете тут.

Більшість хресних мам переживають з того приводу, що дарують на хрестини своєї хрещениці чи хрещеника. Будь-яких суворо прописаних правил на цей рахунок немає. Крім мірної ікони в якості подарунка підійде Святе Письмо Старого чи Нового Завіту. Воно принесе душевну користь дитині. Звичайно, малюк не стане користуватися ним, так як читати він ще не вміє. Замість нього це можуть зробити його батьки. Пізніше, коли дитина підросте – дорослі зможуть доступними словами пояснювати ті чи інші моменти з Писання.

Також сьогодні дуже популярно дарувати Крижму – спеціальний рушник, в який закутують малюка після купелі. Запам’ятайте, не важливо, що саме Ви подарували, найголовніше, щоб це було зроблено з любов'ю і від щирого серця.

Що прийнято дарувати хрещеному на хрещення

Хрещеному батьку прийнято дарувати на хрещення дитини ланцюжок з натільним хрестиком, або той же хрестинний набір з Крижмою і святковим одягом.

Крім цього хрещеним батькам можна дарувати малюкам молитовник. У ньому зібрані тільки ті молитви, які знадобляться хрещенику чи хрещениці в найважчі моменти життя.

Ця духовна книга містить в собі святі писання, які потрібно читати для відновлення душевної рівноваги, зцілення від хвороби, тощо. Молитовник – це прекрасний подарунок в гарній обкладинці. Він стане пам'ятним не тільки для дитини, але і для його батьків.

Те, що підносить хресний тато, теж вагомо, але пам'ятайте, що важливі не самі подарунки, а важлива увага, любов і духовний посил до малюка. Дитині важливо відчувати, що його люблять і про нього піклуються. Нехай навіть на відстані. Хрещені батьки повинні щиро молитися Господу Богу, просячи дати їх хрещенику здоров'я і щасливого майбутнього.