Дитина потрапляє вперше в школу – наскільки комфортною буде її адаптація до нового оточення, великого комплексу обов`язків, навантаження? Від цього залежить не тільки успішність в навчанні, але й загальний стан здоров`я. Педагоги та психологи уважно вивчають всі нюанси і труднощі психологічної і фізіологічної адаптації першокласників до школи, класу, процесу навчання. Їх висновки перетворюються в корисні і незамінні поради, що будуть важливі і для батьків, і для керівників молодших класів.

интернет магазин Буклетка

Особливості першого року навчання

Вчителі повинні розуміти, що, переступаючи поріг школи, дитина стає членом суспільства и отримує певні обов`язки. Учень не тільки повинен носити підручники в портфелі, уважно слухати вчителя на уроці, виконувати домашнє завдання. Важливо, щоб він відчув відповідальність і свідомо відносився до навчального процесу.

Першокласнику потрібно також усвідомити своє місце в класі, серед товаришів, налагодити спілкування з вчителем. Для дитини це дуже важке завдання, і тому допомогу в адаптації їй повинні надавати і батьки, і працівники школи (вчителі, психолог). Потрібно знати, що процес адаптації може зайняти в деяких дітей близько півроку, тому батьки першокласників мають бути максимально уважними, спокійними з дітьми, давати їм більше позитивних емоцій.

Як можуть допомогти батьки своїм першокласникам?

• В період підготовки до школи важливо позитивно представити шкільне життя. Рекомендується разом з дітьми купувати шкільне приладдя – зошити, щоденник, олівці та інше. Ці речі повинні подобатись дитині і створювати гарну атмосферу під час навчання.

• Важливо пояснити дитині, яким буде її режим, обов`язки в школі. Все нове дуже зацікавлює і викликає бажання скоріше почати життя учня. І від батьків в великій мірі залежить, як довго буде зберігатися ця зацікавленість. Під руками у учня повинні буди не тільки підручники, а й додаткова література, довідники, які дозволять отримати більше інформації і відзначатись своєю ерудицією.

• Нові враження в школі - не завжди гарні. На поганий настрій чи замкнутість школяра потрібно звернути увагу і батькам, і вчителеві.

• Необхідно підтримувати в дитині бажання вчитися. Для цього варто уважно вислуховувати всі її розповіді про школу, хвалити за успіхи і допомагати з важкими завданнями.

• Тісна взаємодія батьків з вчителями дозволить швидко реагувати на будь-які зміни в поведінці чи успішності. • Допоможе в перехідний період продуманий режим дня, завдяки якому дитина буде організована, менше стомлюватиметься.