Це питання зацікавило нас, і ми вирішили задати його як косметологам, так і лікарям-дерматологам. Якщо підсумувати всі їхні відповіді, то отримаємо наступну пораду: «Манікюр нешкідливий, якщо дотримуватись простих правил». Ось про ці правила сьогодні і поговоримо.

Правило перше. Манікюр потрібно робити індивідуальними інструментами. Тобто, такими інструментами, які проходять стерилізацію, а ще краще, якщо вони повністю персональні, і не стикаються з руками інших клієнтів. Про що це говорить? Саме очевидне рішення – це робити манікюр вдома власноруч. Так, багато з нас не робить і не знає всіх нюансів, тому відвідує салони. Наприклад салон «Ангельські нігті», який пропонує отримати манікюр в Ужгороді з початку 2015 року. Їхній підхід дуже особливий, іноді дивуєшся, чому вони можуть робити те, на що інші нездатні. Запропонувати каву – не проблема, прийти на процедури з дитиною – також реально. Одним словом – повний комфорт для клієнта. І ось саме так має поступати нормальний майстер, запропонувати вам або окремий інструмент за додаткову оплату, або звичайний чистий стерилізований інструмент без додаткових оплат.

Правило друге. Обробка кутикули виконується дуже обережно. Справжній майстер зробить свою роботу так, що не відбудеться кровотеча, що шкіра не буде травмована, а видалить тільки зайві часточки шкіри. Чому це небезпечно, обрізати шкіру дуже глибоко? Існує більш ніж 113 видів захворювань, які пов’язані з нігтями. Вам про них знати і не треба, про них має знати ваш майстер, який виконує вам манікюр. Але, як результат, він має зробити так, щоби жодного подразнення чи крові не було.

Правило третє. Не робіть манікюр частіше, ніж раз на 3 тижні. Чому? Більшість жінок зараз обирає манікюр з перекриттям гель-лаком. Це особливий матеріал, який тримається за нігтеві пластину аж надто міцно. І коли ви йдете на процедуру, то вам його будуть знімати. За допомогою ацетону і спеціальної рідини. Чим частіше ваші нігті будуть проходити цю процедуру, тим більше ймовірність викликати розшарування нігтевої пластини. Не жартуйте з цим. Гель-лак дозволяє ходити з парадним манікюром більше місяця на сьогодні. Не варто зловживати цим подарунком для ваших рук.

Правило четверте і останнє. Оберіть собі постійного майстра для манікюру. Зробіть декілька спроб, поцікавтесь у ваших знайомих і колег, знайдіть собі одного. Чому це варто того? Тому, що один майстер буде знати про вас все, він працює якісно, працює вже визначений термін. А зміна майстрів приводить до того, що ніхто не гарантує вам якість, як робить це майстер манікюру з Ужгорода з салону «Ангельські нігті». Досвід у своїй сфері вирішує все. А досвід вашого майстра – це задоволення для вас і гарантія здоров’я для ваших рук. Цінуйте себе і слідуйте цим 4 правилам. Тоді все буде гаразд і ваш манікюр буде приносити вам не тільки радість, а ще і спокій.