Біль, а так само специфічний звук свердління бормашини - найчастіші неприємні асоціації, які виникають у пацієнтів, які відвідують кабінету стоматолога.
Однак, що стосується сучасно обладнаного стоматологічного кабінету, то таким асоціаціям тут не місце, так як ймовірність больових відчуттів під час маніпуляцій стоматолога зведена до мінімуму.
Це стало можливим за рахунок різних досягнень і нововведень в сучасній стоматології, зокрема, лікування карієсу без бормашини.

Комфорт кожного пацієнта, його психологічний спокій на сьогодні має найважливіше значення.
Саме тому лікувати карієс - найбільш поширену патологію зубів сьогодні можливо не тільки без болю, але і без бормашини. Однак, це лікування застосовується лише до його поверхневим формами.
До найбільш поширених способів лікування карієсу без бормашини відносяться:
Повітряно - абразивна обробка. Сенс процедури полягає у «вибиванні» пошкодженої емалі спеціальним складом, наприклад, оксидом алюмінію із спеціального піскоструминного апарату як тут http://moms.com.ua/likuvannya-bez-bormashini/ .
Використання цього методу добре тим, що на місці первинного не розвивається вторинний карієс.
Метод інфільтрації. Даний метод застосовується, коли карієс в стадії плями на емалі утворюється ледве помітний біла плямка).
Сенс процедури полягає в наступному: на поверхню емалі наноситься невеликий шар гелю. Після цього зуб висушується етиловим спиртом, і просочують спеціальною полімерною смолою. Процедура інфільтрації займає не більше 20 хвилин.
Лікувати карієс таким методом можливо лише в тому випадку, якщо він локалізується на рівній поверхні зуба.
Лікування карієсу озоном. Метод спрямований на зміну мінерального складу емалі (процес ремінералізації) і знищення мікроорганізмів з її поверхні.
Процедура проходить швидко - на один зуб витрачається від 20 до 40 секунд. За цей час озоном, який перетворюється з кисню спеціальним приладом, обробляється поверхню зубів з першими ознаками карієсу. На здорову емаль озон не надає ніякого впливу. Побічних явищ при його використанні в стоматології не спостерігається.

Всі перераховані методи лікування карієсу без бормашини використовуються без застосування анестезії і практично не мають протипоказань.