Мова піде не про звичайний сайт, про інтернет магазин продуктів, який бере на себе функції агрегатора (організатора) спільних покупок, нового напряму в торгівлі. Переваги підходу (від економії до безкоштовної доставки) вже оцінили тисячі українців.

 

За яких умов можливі спільні групові покупки в інтернет магазині продуктів і які їх переваги

Принцип – нескладний, виробник готовий продати товар за відпускною ціною, але для цього необхідно дотриматися кількох умов:

  • Самовивіз, бажано упаковками, так званими „складськими одиницями”, наприклад, піддонами;
  • Регулярність закупівель, щоб зберігалася можливість планування відвантажень;
  • Взаєморозрахунки в форматі В2В, оскільки виробники є юридичними особами;
  • Відсутність договірних обтяжень, наприклад, повернення простроченої продукції, якою зловживають торгові мережі;
  • Інтерес до всього асортименту продукції, що виробляється, а не до одного найбільш вигідного товару.

При дотриманні умов різниця з ціною на прилавку звичайного магазину складе від 25 до 40%, іноді більше, особливо на сезонні продукти. Очевидно, що кілька покупців об'єднавшись, можуть купити оптову партію, заплативши готівкою, але це будуть разові і хаотичні закупівлі.

Упорядкований механізм спільних покупок позбавляє покупців від суєти і втрати часу, забезпечуючи віртуальне об'єднання в групи, зацікавлені в схожих товарах. Тому такі інтернет майданчики стають клубами за інтересами.

До речі, залучення нових членів до групи збільшує обсяг товарів, знижуючи вартість покупки для кожного.

Чому агрегатор – це просунутий інтернет магазин продуктів, а не торговий посередник

Не думаємо, що відкриємо військову таємницю, повідомивши, що від складу виробника до полиць магазину навіть великої торговельної мережі мінімум три торгових посередника. Кожна передача упаковки супроводжується зростанням ціни на 5-10%, звідси і колосальна різниця відпускної і роздрібної ціни.

Агрегатор спільних закупівель не посередник, оптимізатор логістичного ланцюжка від складу компанії до холодильника покупця. При цьому гарантована відсутність прострочених товарів (прямі поставки) і махінацій, властивих роздрібним магазинам (підміни не буде, упаковки фабричні). Як кажуть консультанти сайту агрегатора famart.com.ua: „Бережи нерви свої і близьких, використовуй Famart”.

Якщо ви регулярно купуєте схожі набори продуктів, наприклад, для домашніх улюбленців, має сенс придивитися до таких майданчиків. На старті вони змушені пропонувати додаткові бонуси, від знижок до безкоштовної доставки, гріх не заощадити, купуючи те, що і так купите.

Також розумно пошукати групові інтереси в закупівлі в ближньому оточенні. Сусіди по будинку або вулиці, господарі собак і котів, колеги по роботі чи навчанню зазвичай знайомі. Всюди знайдуться люди зі схожими інтересами, значить, агрегатору буде вигідніше забезпечувати доставку за вашою конкретною адресою. А вам набагато вигідніше отримувати кожну четверту або третю регулярну купівлю фактично задарма, за рахунок невисокої ціни.