Рентген апарати є джерелом радіоактивного випромінювання. Їх використання може призвести до серйозних наслідків для життя та здоров’я. Тому така діяльність потребує наявності спеціального дозволю. Ця умова поширюється й на використання рентген апаратів в ветеринарії.

 

Пакет документів для отримання ліцензії

Отримання ліцензії на рентген апарати потребує надання пакету документів у відповідні органи. Його склад включає в себе наступні позиції:

  • заяву про надання дозволу;

  • копії документів, які підтверджують право використання приміщення для надання ветеринарних послуг;

  • копії документів, які підтверджують право використання рентген апаратів;

  • копії дипломів про отримання профільної ветеринарної освіти;

  • документ про проходження спецпідготовки по роботі з джерелами радіоактивного випромінювання, яка повинна проводитись кожні 5 років та займати не менше 72 годин.

Всі співробітники ветеринарної клініки повинні мати середню спеціальну або вищу освіту. Це необхідно підтвердити за допомогою документації. Також контролюючим органам потрібно надати перелік апаратів, які планується використовувати в роботі. В наявності повинні бути санітарно-епідеміологічні висновки на обладнання.

Як відбувається отримання ліцензії?

Після отримання пакету документів відповідальним органом відбувається їх розгляд. Це може зайняти до 10 робочих днів. Про результати розгляду ветеринарну клініку сповістять уповноважені особи. Далі протягом двох місяців відбувається перевірка наданих паперів на предмет достовірності. Якщо якогось документу не вистачає, медична установа повинна принести його в короткі терміни.

Проводиться державна експертиза документації. Її результат є головним у прийнятті рішення про оформлення ліцензії. У випадку відмови уповноважені особи обов’язково повинні повідомити причину та надати перелік умов для повторного розгляду документації.

Видання ліцензії на використання рентген апаратів у ветеринарній практиці займається ДІЯР України. Ця організація відповідає за оформлення дозвільної документації для медичних установ.

Деякі громадяни країни нехтують процедурою ліцензування рентген апаратів. Але треба пам’ятати, що відсутність дозвільної документації на їх експлуатацію призводить до штрафних санкцій. Тому краще оформити ліцензію та вільно користуватися обладнанням.